Κριτική Επιτροπή
Τις υποψηφιότητες στα Loyalty Awards αξιολογεί κριτική επιτροπή με καταξιωμένα στελέχη από τις σημαντικότερες εταιρείες της αγοράς.
![](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/2024/03/saridakis-300x300.jpg)
Προεδρος Επιτροπhς αξιολογησησ
Δρ. Χαράλαμπος Σαριδάκης
ΔΗΛΩΣΗ ΠΡΟΕΔΡΟΥ
Τα Μέλη της Κριτικής Επιτροπής
![thibaut thibaut](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/thibaut-q1iervfkc7shz25cfrw66uzwz2iqkdr8j77517ahsw.jpg)
Frank Thibaut
Πρόεδρος, ΕΙΕΠ
![melani ambraam melani ambraam](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/melani-ambraam-q1ierge5av7wtar6vle52ysjgwkv583j54rdcrwskg.jpg)
Μέλανη Αβραάμ
Head of Customer Operations, Elpedison
![anarousou anarousou](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/anarousou-q1otkshvbc2oouzb6umajmu7fex34ml4kj07udkpls.jpg)
Στέφη Αναρούσου
Group Loyalty Manager,
Goody's - Everest Group of Companies (Vivartia)
![antwnopoulos antwnopoulos](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/antwnopoulos-q1ies04radyxl3yiobxb1bt7xzvkmv9w7ugkfl3ixs.jpg)
Λευτέρης Αντωνόπουλος
Youth & Mass Segments Manager - Vodafone Greece, Ph.D candidate - Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών
![varnavas varnavas](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/varnavas-q1ierxb8pvv2ma2m4spfbuiu5u9gzryp7gi3zr7pgg.jpg)
Ιάσονας Βαρνάβας
Digital Solutions Lead, Παπαστράτος
![giannopoulou giannopoulou](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/giannopoulou-ql1msh7r8xnnx4s36br2j5dgyn8kuppd6kss9w44gw.jpg)
Αγγελική Γιαννοπούλου
Senior Loyalty Programs Manager, Head of Youth Segment Rewarding & Loyalty Strategy, Όμιλος ΟΤΕ
![dimitriou dimitriou](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/dimitriou-ql3b7bai64ucovpknwsp5u4x8dr1janf70hx8tgpsw.jpg)
Μαριέτα Δημητρίου
Group Loyalty Director,
Regency Entertainment S.A
![zairis zairis](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/zairis-1-ql3b7jr1vn5xlddaaigcaa02kulcgkl086dakb468w.jpg)
Αντώνης Ζαΐρης
Αναπλ. Αντιπρόεδρος του ΣΕΛΠΕ, Επικ. Καθηγητής Διοίκησης Επιχειρήσεων του Παν. Νεάπολις στην Κύπρο και Μέλος της Ενωσης Αμερικάνων Οικονομολόγων (ΑΕΑ)
![imirziadis imirziadis](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/imirziadis-1-ql8re8gnodg7b4f85wbdsj7fo5idnjyix88xch77og.jpg)
Πέτρος Ιμιρζιάδης
CEO, SPC
![kalenteroglou kalenteroglou](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/kalenteroglou-ql3b6rjw6m3bx2i8v69j7h48ragc1nh24asq609zfk.jpg)
Παύλος Καλενδέρογλου
Co-Founder & CEO - Threenitas, Chairman of the BoD - National Management & Industrial Engineering Association of Greece, Member of the Assembly Presidium - Technical Chamber of Greece
![kalergi kalergi](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/kalergi-qlkwza4ruw6l608sfql9zt21hur00zglrki2x601wg.jpg)
Μαρία Καλλέργη
Customer Experience Manager, Dixons South - East Europe
![kameas kameas](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/kameas-1-ql3b70ya2yg7564lcabswequp5606midhlbkyrw1pc.jpg)
Θανάσης Καμέας
CEO & Founder, Plushost
![karachaliou karachaliou](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/karachaliou-qn7zezdshtovqkmk9ms0q92hzl5oc4eqnb94lm13ts.jpg)
Άννα Καραχάλιου
Customer Relationship Business Leader, Leroy Merlin
![karudi karudi](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/karudi-ql1mrjdkewdcb658nx4i1dwvkrvd5lz11xbazxiaow.jpg)
Ιωάννα Καρύδη
Director, IMK Strategic Communication & Business Development Services
![mantas mantas](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/mantas-qll4la342b9lhy8uh6c7tnx7bc8tsp7tfqjh2vqo4g.jpg)
Στέλιος Μαντάς
Partner, Deloitte Digital Leader
![mastori mastori](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/mastori-ql1n7vsj96qu72ej7zgye9fffzb504uzytp9f59uhs.jpg)
Αγγελική Μάστορη
Brand and Events Manager,
Entersoft S.A.
![mpekos mpekos](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/mpekos-ql1mrkbelqemms3vifj4lvoc65qqdb2re1ysh7gwio.jpg)
Δημήτρης Μπέκος
CRM Director, Novibet
![panagiotopoulos panagiotopoulos](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/panagiotopoulos-ql3b7v145nldgowwgnbv475lph1r0xts9q74bmng68.jpg)
Φώτης Παναγιωτόπουλος
Strategy & Consulting Managing Director, Accenture
![papadhmhtriou papadhmhtriou](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/papadhmhtriou-qn7zi8vm845q1tvw7jkdvxf48r2k2ad6rgstl76w80.jpg)
Βάλια Παπαδημητρίου Λοΐζου
Ceo, DEVA
![patsh patsh](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/patsh-qlx685o0jxdpc2kpx2aiebaym07uy7bfqelsjxc5gg.jpg)
Μαρία Πάτση
Co-Founder & COO, Warply
![sarantidou sarantidou](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/sarantidou-ql1nv0ljgeevxksu4zgerf9trdacfyp6hbpgmaz1cw.jpg)
Δρ. Βιβή Σαραντίδου
Marketing Academic
![sideridis sideridis](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/sideridis-q1rxifjk9ecjbvpbx6ncd9oav3c2roz8xe82joscrk.jpg)
Ισίδωρος Σιδερίδης
CEO, Pobuca
![sinikoglou sinikoglou](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/sinikoglou-q2abbscj2dgpe81mktq6a0u3zf6u47zmlyg802p128.jpg)
Μιχάλης Σινίκογλου
Marketing Manager,
EUROPA PROFIL ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ Α.Β.Ε.
![suriopoulos suriopoulos](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/suriopoulos-ql1mrjdkewdcb658nx4i1dwvkrvd5lz11xbazxiaow.jpg)
Ανδρέας Συριόπουλος
Business Development Manager, Intelli Solutions
![xadiarh xadiarh](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/xadiarh-q1rxpl3ca053p1b859z4cgolmo2ncrdp8sz41i6heo.jpg)
Ισιδώρα Χάδιαρη
Senior Manager, Loyalty Program Manager, Όμιλος Τράπεζας Πειραιώς
![xarmph xarmph](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/xarmph-q1rxso0aogcxr0u45lx3ioozq4vyl1m101yeo5m10g.jpg)
Φανή Χαρμπή
Co-Founder and COO, INTELIQUA
Δηλώσεις Κριτικής Επιτροπής των Loyalty Awards
![](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/2023/02/varnavas.jpg)
Ιάσονας Βαρνάβας, Digital Solutions Lead, Παπαστράτος
![](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/2021/12/karachaliou.jpg)
“Τα προγράμματα και οι πρωτοβουλίες πιστότητας πελατών είναι από τα πλέον σύγχρονα εργαλεία ανάπτυξης των επιχειρήσεων. Ο θεσμός των βραβείων εξυπηρετεί τα μέγιστα καθώς αναδεικνύει τις εταιρίες που εστιάζουν σε καινοτόμες πρακτικές που ενθαρρύνουν και βοηθούν τους πελάτες να επιλέξουν πιο εύκολα ανάμεσα στη ποικιλία επιλογών που έχουν πολυκαναλικά, καθώς και σε πρακτικές που αξιοποιούν αποτελεσματικά τα δεδομένα πελατών, ώστε να διαφοροποιήσουν την εμπειρία του πελάτη εξατομικευμένα και να αυξησουν την αξία του.”
Άννα Καραχάλιου, Customer Relationship Business Leader, Leroy Merlin
![](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/2021/12/papadhmhtriou.jpg)
“Είναι μεγάλη μου χαρά να συμμετέχω σε αυτήν την σημαντική διοργάνωση ως κριτής, η οποία αναδεικνύει την ουσία της ποιότητας και της καινοτομίας στον τομέα της πιστότητας των πελατών. Ανυπομονώ να συμμετέχω και εγώ στην ανάδειξη των βέλτιστων πρακτικών των συμμετεχόντων που ενίσχυσαν τις σχέσεις με τους πελάτες την χρονιά που μας πέρασε αλλά πάνω απ’ όλα, διαμορφώνουν το μέλλον του ελληνικού εμπορίου! “
Βάλια Παπαδημητρίου Λοΐζου, CEO DEVA
![](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/2021/12/sideridis.jpg)
“Η προβολή καλών πρακτικών στα προγράμματα αφοσίωσης, με case studies, success stories και βραβεύσεις, ενθαρρύνει την υιοθέτηση, δημιουργεί αίσθηση κοινότητας και βελτιώνει την εμπειρία των πελατών. Ο θεσμός των βραβείων αναγνωρίζει την αριστεία, προωθεί την καινοτομία και ενισχύει την αναγνωρισιμότητα, συμβάλλοντας στην ανάπτυξη και ενίσχυση των προγραμμάτων αφοσίωσης.”
Ισίδωρος Σιδερίδης, CEO, Pobuca
![](https://www.loyaltyawards.gr/wp-content/uploads/2021/12/xadiarh.jpg)
“Για 7η συνεχομένη χρονιά, στα Loyalty Awards πρωταγωνιστούν τα μεγαλύτερα brands του Ελληνικού Επιχειρείν στο χώρο της Πιστότητας. Ο θεσμός των βραβείων δίνει βήμα σε όλες τις συμμετέχουσες εταιρείες να προβάλλουν πρωτοβουλίες, case studies, καινοτόμες λειτουργικότητες & βέλτιστες πρακτικές, ώστε να αποτελέσουν πηγή έμπνευσης, ενθάρρυνσης της καινοτομίας και corporate αναγνώρισης του brand με επίκεντρο πάντα την υψηλού επιπέδου πελατειακή εμπειρία. “
Χάδιαρη Ισιδώρα, Senior Manager, Loyalty Program Manager , Όμιλος Τράπεζας Πειραιώς